podrozowanie z kotem

The Stars and Stripes (USA Flag)

Flaga Stanów Zjednoczonych (często określanych jako "Old Glory" lub "Stars and Stripes") zawiera 13 na przemian czerwone i białe paski poziome (górny pasek jest czerwony), z niebieskiego prostokąta w kantonie (znanego jako " Unia ") zawierające 50 małych białych pięcioramiennej gwiazdy. Flaga może być również ozdobione frędzlami złota, który wprawdzie nie część samego flagą, jest dość powszechne, na przykład w paradach armii.skórzane damskie nerki

W 13 paski flagi cześć pierwotnych 13 kolonii, a 50 gwiazd reprezentują 50 państw Unii. Z biegiem czasu więcej gwiazdek zostały dodane jako więcej państw przystąpiło do Unii, obecny projekt został przyjęty w dniu 4 lipca 1960 roku po przystąpieniu Hawajach jako 50. stanu.

Wielu amerykańskich obywateli rozumie flagę do kandydowania w amerykańskiej konstytucji, Bill of Rights, Deklaracji Niepodległości, a swobody i wolności w kraju w ogóle, jak również ostatnich ofiar wojen w celu ochrony tych wolności. Symbolika flagi jest rozumiany przez różnych ludzi w różny sposób, na przykład, wiele osób Weź czerwoną stanąć za krew ostatnich sacrificies i białą stanąć do czystości wolności idealnego.

Prawo federalne USA zawiera wiele przepisów dotyczących używania, wyświetlania i usuwania flagi, jednak nie ma kary za nieprzestrzeganie tych przepisów, ponieważ byłoby to sprzeczne z 1st poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych nr.

Zwyczajem flagę USA pływa w sposób ciągły w pewnych miejscach, w tym w Białym Domu w Waszyngtonu i Marine Corps War Memorial w Rosslyn niedaleko Arlington Narodowy Cmentarz w Arlington w stanie Wirginia. Dodatkowo, amerykańskie flagi są także ciągłe wyświetlanie na Księżycu, które zostały umieszczone Ich przez Apollo 11, 12, 14, 15 i 17 misji kosmicznych (nie jest jasne, jeśli flaga Apollo 11 został znokautowany podczas startu z Lunar Excursion Module).

Artykuł napisany przez: sklep z tkaninami warszawa