podrozowanie couchsurfing

podrozowanie couchsurfing

Mandarin Vs kantoński - jakiego języka warto nauczyć

Czy Chinese taka sama jak Mandarin? Co kantoński? I gdzie jest każdy język mówiony? W tym artykule będę odpowiedzieć na te pytania.

"Chiński" jako język nie istnieje. "Chiński" jest tylko nazwa grupy języków i mandaryński i kantoński są częścią tej grupy. Istnieje wiele chińskich dialektów, w tym mandaryński, kantoński, Hakka, Hokkien i Teochew.

podrozowanie couchsurfing

Mandaryński i kantoński, w tej kolejności, to najważniejsze chińskie dialekty. W Chińskiej Republice Ludowej, mandaryński jest językiem administracji. Edukacja odbywa się w języku mandaryńskim, można mieć pewność, że jeśli spełniają etnicznej Chińczyków z Chin, będą mówić mandaryńskiego.

Mandarin opiera się na języku, który był używany w północnej części Chin, ale poprzez jego wykorzystanie jako język rządu, obecnie mówi się w całym kraju. Oprócz północnych Chinach i na Tajwanie, mandarynka nie może być językiem ludzie mówią w domu. Mogą mówić innym dialektem w domu, ale używać mandaryńskiego w szkole iw pracy.

podrozowanie couchsurfing

Kantoński dialekt jest w południowej części Chin, a dokładniej w Canton prowincji Guangdong (mandaryńskim). Ta prowincja Południowa jest jednym z Chin najbardziej przedsiębiorczy i najbogatszych. Przez wieki wielu migrantów kantoński zostały przeniesione do wszystkich zakątków świata w poszukiwaniu możliwości biznesowych.

Pierwsi imigranci nie mówi po mandaryńsku, więc wśród zamorskich Chińczyków, kantoński jest od dawna powszechnie używany niż mandaryńskim. Te dni, kantoński jest wciąż bardzo żywa w południowych Chinach, a jeśli chcesz robić interesy tam, będzie to prawdziwa zaleta mówić przynajmniej niektóre kantońsku. W piasek warszawa rzeczywistości, kantoński podjął rolę "wtórnym dialekcie" w południowej części Chin. Ludzie, którzy mówią innym dialektem w domu (takich jak Teochew lub Hokkien) mówią kantońsku dla swoich kontaktach z różnymi grupami dialekt obrębie południowych Chinach.

Artykuł napisany przez: szybka wymiana opon